Book Creator

ADU_NOOC: Pedagoginis modelis andragogams (LT)

by Reda Bartkutė

Cover

Loading...
Loading...
Pedagoginis modelis andragogams (O3-A1)
Loading...
ADU NOOC konsorciumas, 2019
Pedagoginis modelis andragogams
Turinys

1. Įvadas
2. Pedagoginio modelio tikslas ir uždaviniai
3. Teorinis modelis atvirųjų mokymosi išteklių kūrimui ir teikimui
4. Įgūdžiai, kurie buvo įtraukti į socialinę ir pilietinę, antreprenerystės bei skaitmeninę kompetencijas
5. Trumpas kurso “Socialinė ir pilietinė kompetencija” pristatymas
6. Trumpas kurso “Antreprenerystės” pristatymas
7. Trumpas kurso “Skaitmeninė kompetencija” pristatymas
8. Mokymo ir mokymosi strategijos
9. Suaugusiųjų švietėjo vaidmuo, skatinant žemos kvalifikacijos suaugusiųjų mokymąsi ir įgyvendinant atvirkštinę mokymo metodiką, pagrįstą NOOC
10. Vertinimo strategija
11. Mokymo planas, skirtas suaugusiųjų švietėjams
12. Techniniai reikalavimai, teikiant mokymo programą
13. Šaltiniai
Pedagoginis modelis andragogams
1. Įvadas

Šiuolaikinėje visuomenėje, suaugusiųjų švietimo srityje yra būtina imtis atvirų ir inovatyvių praktikų. Todėl, atviri švietimo ištekliai tapo pagrindinėmis suaugusiųjų mokymosi priemonėmis. Atvirų švietimo išteklių metodas pagrįstas trumpais, labai gerai struktūrizuotais vaizdo kursais. Jie padeda tobulinti ir išplėsti aukštos kokybės mokymosi medžiagos pasiūlą, pritaikytą individualiems žemos kvalifikacijos ar žemos kvalifikacijos suaugusiųjų poreikiams. Projekto tikslas - įtraukti žemos kvalifikacijos suaugusiuosius į esamų įgūdžių ir kompetencijų pripažinimą, kurti naujus įgūdžius ir kompetencijas, remiantis atvirais švietimo ištekliais, kaip mokymo programos pagrindu.

Pagal strateginę programą „Švietimas ir mokymas 2020“ - suaugusiųjų mokymasis yra labai svarbus žemos kvalifikacijos darbuotojams, nes jiems gali prireikti kitokių įgūdžių nei tu, kurių iš jų reikalavo kilmės šalyje. ADU-NOOC mokymo kursas užtikrina naujų žemos kvalifikacijos žmonių kompetencijų ugdymą Europoje. NOOC - „Mažas, atviras, internetinis“ kursas yra nedidelis kursas, orientuotas į vieną įgūdį tam, kad būtų pasiektas maksimalus mokymosi tikslas.
Pedagoginis modelis andragogams
2.  Pedagoginio modelio tikslas ir uždaviniai

Pagrindinis pedagoginio modelio tikslas yra pateikti konkrečias rekomendacijas andragogams tam, kad jie galėtų lengviau mokyti žemos kvalifikacijos ir įgūdžių neturinčius suaugusiuosius, pasinaudojant ADU-NOOC mokymosi priemonėmis. Pedagoginis modelis apima tris pagrindinius tikslus:
- Plėtoti andragogų bendrąją kompetenciją kuriant ir pristatant naujoviškus atvirųjų švietimo išteklių kursus (NOOC).
- Skatinti suaugusiųjų švietėjų kompetencijų ugdymą, pristatant sukurtą ADU-NOOC mokymo kursą, skirtą suaugusiųjų kvalifikacijos kėlimui, susijusį su socialiniais ir pilietiniais, skaitmeniniais ir verslumo įgūdžiais.
- Didinti andragogų gebėjimus, taip palengvinant žemos kvalifikacijos suaugusiųjų mokymo procesą ir įgyvendinant apverstos klasės metodą, pagrįstą atvirais mokymosi ištekliais.

Šis pedagoginis modelis, sukurtas suaugusiųjų švietėjams-praktikams, suteikiant jiems reikalingą pagalbą ir patarimus, kaip pasiūlyti atviraisiais ištekliais paremtus mokymus žemos kvalifikacijos suaugusiems. Jis padeda andragogams skatinti asmeninį mokinių tobulėjimą, siekiant įveikti jų atskirtį, didinant pasitikėjimą tam, kad būtų įgyti pagrindiniai įgūdžiai, reikalingi mokymuisi visą gyvenimą.
Pedagoginis modelis andragogams
Pateikta metodika padeda suaugusiųjų švietėjams pritaikyti požiūrį, kuris grindžiamas:
- Besimokančiųjų motyvacijos didinimu.
- Besimokančiųjų pasitikėjimo didinimu.
- Novatoriško mokymosi įgyvendinimu, remiantis atviraisiais švietimo ištekliais.
- Įgūdžių ir kompetencijų įsivertinimui skirto įrankio pasiūlymu.
- Besimokančiųjų supratimo apie galimybes gauti sertifikatus įgytoms kompetencijoms ir įgūdžiams įtvirtinti skatinimu.

Labai svarbu aprūpinti adragogus šiuo novatoriško mokymosi metodo medžiagą, kuri suteiks besimokantiesiems lankstumo, mokantis trumpų vaizdo įrašų pagalba. Ši naujoviška metodika teigiamai veikia dalyvaujamąjį požiūrį, didinant besimokančiojo įsitraukimą į neformalųjį mokymąsi.

Šis pedagoginis modelis palengvina andragogų darbą, apibrėždamas mokymo sesijų turinį ir struktūrą, jų trukmę ir tipą (virtualiu ar fiziniu būdu). Taip pat, supažindina adragogus su apverstos klasės metodu, paremtu atvirais švietimo šaltiniais, esančiais mokymo programoje.
Pedagoginis modelis andragogams
Pagrindinis pedagoginio modelio tikslas - ugdyti andragogų kompetenciją įvertinti suaugusiųjų mokinių turimus įgūdžius. Dėl šios priežasties, pedagoginis modelis apima ir įsivertinimo klausimyną, sudarytą iš uždarų (tęstinių) klausimų. Klausimai pateikiami kiekvienam įgūdžiui atskirai.

Pedagoginis modelis naudojamas kaip elektroninis vadovo gidas, patalpintas į virtualią aplinką kaip atviras švietimo šaltinis, taip suteikiant galimybę pasinaudoti juo platesnei švietimo bendruomenei.

3.        Teorinis modelis atvirųjų mokymosi išteklių kūrimui ir teikimui

Neseniai internetinis mokymasis išplito ir tapo viena pagrindinių priemonių naujų įgūdžių įgijimui. Greičiausiai tam įtaką padarė tokios unikalios savybės kaip atvirumas ir masiškumas. Maži atviri internetiniai kursai (NOOC): 

- Remiasi aktyvaus mokymosi principais:
* Mokymosi rezultatai yra sukūrti tiksliai pagal studentų įsivertinimo standartus ir pedagogo patirtį.
* Metodų pokyčiai mokymosi periodu yra tikėtini ir priimtini.
* Mokymosi planavimas, turinio kūrimas ir vertinimas yra paremti duomenimis gautais iš mokinių, mokytojų ir pačios sistemos.
PrevNext