Book Creator

ADU_NOOC: Pedagoginis modelis andragogams (LT)

by Reda Bartkutė

Pages 4 and 5 of 38

Loading...
Pedagoginis modelis andragogams
Loading...
2.  Pedagoginio modelio tikslas ir uždaviniai

Pagrindinis pedagoginio modelio tikslas yra pateikti konkrečias rekomendacijas andragogams tam, kad jie galėtų lengviau mokyti žemos kvalifikacijos ir įgūdžių neturinčius suaugusiuosius, pasinaudojant ADU-NOOC mokymosi priemonėmis. Pedagoginis modelis apima tris pagrindinius tikslus:
- Plėtoti andragogų bendrąją kompetenciją kuriant ir pristatant naujoviškus atvirųjų švietimo išteklių kursus (NOOC).
- Skatinti suaugusiųjų švietėjų kompetencijų ugdymą, pristatant sukurtą ADU-NOOC mokymo kursą, skirtą suaugusiųjų kvalifikacijos kėlimui, susijusį su socialiniais ir pilietiniais, skaitmeniniais ir verslumo įgūdžiais.
- Didinti andragogų gebėjimus, taip palengvinant žemos kvalifikacijos suaugusiųjų mokymo procesą ir įgyvendinant apverstos klasės metodą, pagrįstą atvirais mokymosi ištekliais.

Šis pedagoginis modelis, sukurtas suaugusiųjų švietėjams-praktikams, suteikiant jiems reikalingą pagalbą ir patarimus, kaip pasiūlyti atviraisiais ištekliais paremtus mokymus žemos kvalifikacijos suaugusiems. Jis padeda andragogams skatinti asmeninį mokinių tobulėjimą, siekiant įveikti jų atskirtį, didinant pasitikėjimą tam, kad būtų įgyti pagrindiniai įgūdžiai, reikalingi mokymuisi visą gyvenimą.
Loading...
Loading...
Pedagoginis modelis andragogams
Loading...
Pateikta metodika padeda suaugusiųjų švietėjams pritaikyti požiūrį, kuris grindžiamas:
- Besimokančiųjų motyvacijos didinimu.
- Besimokančiųjų pasitikėjimo didinimu.
- Novatoriško mokymosi įgyvendinimu, remiantis atviraisiais švietimo ištekliais.
- Įgūdžių ir kompetencijų įsivertinimui skirto įrankio pasiūlymu.
- Besimokančiųjų supratimo apie galimybes gauti sertifikatus įgytoms kompetencijoms ir įgūdžiams įtvirtinti skatinimu.

Labai svarbu aprūpinti adragogus šiuo novatoriško mokymosi metodo medžiagą, kuri suteiks besimokantiesiems lankstumo, mokantis trumpų vaizdo įrašų pagalba. Ši naujoviška metodika teigiamai veikia dalyvaujamąjį požiūrį, didinant besimokančiojo įsitraukimą į neformalųjį mokymąsi.

Šis pedagoginis modelis palengvina andragogų darbą, apibrėždamas mokymo sesijų turinį ir struktūrą, jų trukmę ir tipą (virtualiu ar fiziniu būdu). Taip pat, supažindina adragogus su apverstos klasės metodu, paremtu atvirais švietimo šaltiniais, esančiais mokymo programoje.
Loading...