Book Creator

Egipto skulptūros

by Akvilė

Cover

Loading...
Egipto skulptūros
Loading...
Loading...
Sukūrė 7 kl mokinė Akvilė Kavaliauskaitė
Raudonosios piramidės šventykloje rastos Sneferu ir jo žmonos Nofret neįprastai realistinės skulptūros. Iš šių skulptūrų matyti, kad egiptiečiai, kaip vėliau graikai, skulptūras dažė, o siekdami tikroviškesnio vaizdo, akis darė ir iš stiklo. 
Tutanchamonas, 1341 – 1323 m. pr. Kr.. XVIII dinastijos faraonas, paskutinis Tutmozio dinastijos palikuonis. Valdė 1332–1323 m.
2010 m. atlikta DNR ekspertizė parodė, kad Tutanchamono motina yra ne Nefertitė, kaip kad anksčiau manyta o viena iš „jaunesniųjų“ Echnatono žmonų Mitanijos princesė Kiya.
Tutanchamono auksinė kaukė laikoma vienu brangiausių ir gražiausių visų laikų meno dirbinių. Auksinė kaukė sveria arti 11 kg, dar 2,5 kg sveria barzdelė, kuri prie kaukės pritvirtinta atskirai. Į auksą inkrustuoti brangieji akmenys ir spalvoto stiklo gabaliukai. 
Kaukė padaryta iš kelių dalių: veidas, priekinė galvos apdangalo dalis ir nugarinė dalis.
Kaukės ausyse yra skylės auskarams. Egipte tik moterys ir maži vaikai nešiodavo auskarus. Sulaukę brandos vyrai, o tuo labiau faraonai, auskarų nenešiojo.
Tutanchamono motinos, Nefertitės, biustas turbūt yra antras pagal tobulumą, žymumą bei svarbumą ir grožį Egiptiečių kamerinės skulptūros pavyzdys po Tutanchamono kaukės. Skulptūra rasta 1912 m., kasinėjant Amarnos griuvėsius. Dabar skulptūra saugoma Berlyno muziejuje.
Ramzis II-asis (Ramesses II) arba Ramzis Didysis. XIX-os dinastijos atstovas, žymiausias visų laikų faraonas.
„Faraonų faraonas“ valdė 67 metus (1279 – 1212), 3 kartus ilgiau, nei vidutiniškai kiti faraonai. Legendos pasakoja, kad 92-iejų metų faraonas buvo nužudytas savo hareme.
PrevNext