Book Creator

Kodėl negalime eiti į darželį ?

by Asta Poškienė

Cover

Loading...
Kodėl negalime eiti į darželį ?
Loading...
Ogi viskas labai paprasta:
rudenį dėdės mokslininkai paėmė ir atrado vieną virusą, su kuriuo nebuvo iki šiol susipažinę. O tas virusas labai greitai dauginasi, plinta, o po to ima ir sukelia visokias ligas, o paskui žmonėms tenka gydytis ligoninėse. O ligoninėse nėra tiek daug vietos. Valstybių vadovai, visokie rimti dėdės, tetos, ministrai ir daktarai ilgai galvojo: "ką daryti?" Ir nutarė, jog reikia nebeleisti žmonėms eiti į mokyklas, darželius, kavines, susitikinėti su draugais, kad žmonės, kuo mažiau vieni kitus užkrėstų tuo virusu.
Visai gražus tas virusas, o bėdų sukėlė daug visame dideliame ir margame pasaulyje
Tau, tikriausiai, labai įdomu, kas yra tas virusas?
Pabandysiu paaiškinti: tai toks mažas mažas, labai labai mažas padarėlis, kurio net nesimato. Jokie žmonės, net užsidėję pačius stipriausius akinius, negali jo pamatyti. Be to, jis labai keistai elgiasi. Jis visiškai negali gyventi savarankiškai. Tam, kad jis galėtų gyvuoti, jam būtinai reikia kokio nors kito gyvo organizmo: kartais žmogaus, kartais gyvūno, kartais paukščio. Todėl jis stengiasi prie ko nors prikibti ir daro tai labai greitai, nes iš visų jėgų stengiasi išgyventi. Būtų nieko tokio, juk negaila, kad kažkoks nematomas padarėlis gyvens kokiame nors kūne. Bet, deja, tas virusas, kai apsigyvena pas žmogų, ar kokį kačiuką, sukelia jam įvairias ligas, todėl mes dabar ir stengiamės neužsikrėsti.
Štai pirmas būdas, kaip saugoti savo sveikatą:
Manau, kad Tau labai keista štai kas: tai kaip tie mokslininkai atrado tą virusą, jei jo nesimato net su pačiais stipriausiais akiniais? Neslėpsiu, - nebuvo lengva.
Prieš 425 metus gyveno toks labai smalsus žmogus, vardu Zacharijus Jansenas. Jam buvo viskas įdomu, o labiausiai jam rūpėjo, kaip atrodytų visokie dalykai, jei juos būtų galima padidinti kelis kartus. Ilgai nelaukęs, Zacharijus susirado keletą stiklų, sumontavo juos, pastatė šviesos šaltinį ir pažiūrėjo pro šį savo įrenginį, kurį pavadino mikroskopu. Nors jo mikroskopas dar tegalėjo didinti tik 3 kartus, vis tiek tai, ką jis pamatė buvo nuostabu!
Štai taip atrodo mikroskopas
o štai taip per mikroskopą atrodo snaigė
Ir tai dar ne viskas: jokių virusų, anei bakterijų Zacharijus tuo metu dar nepamatė, per silpnas buvo jo mikroskopas. Tačiau nesnaudė ir kiti dėdės mokslininkai, ėmėsi tobulinti šį išradimą. Per tuos daugiau kaip keturis šimtus metų, mikroskopai ištobulėjo tiek, kad dabar jau gali padidinti vaizdą net iki 500 kartų. Ir štai 2019 metų rudenį jie ir aptiko šį naująjį mažučiuką virusiuką, kuris sukėlė visame pasaulyje tokią didelę sumaištį, kad net darželius uždarė.
O štai taip atrodo mokslininkė, tirianti vaizdą per mikroskopą.
O štai čia dainelė apie mokslininką kurmį Ernestą :)
O štai čia laboratorijos vaizdelis su visokiais tyrimų mėginėliais
PrevNext