Book Creator

Козацькими шляхами Кіровоградщини

by ОЛЕКСАНДРА БАБІЧ

Cover

Loading...
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ
Loading...
Козацькими шляхами
Loading...
Кіровоградщини
Loading...
Loading...
Бог не без милості, козак не без долі
зміст
Вступне слово...........................................3

Золоті сторінки далеких епох................4

Олександрія...............................................5

с. Попельнасте..........................................6

Світловодський район.............................7

Мала Виска..................................................8

Холодний Яр................................................9

Новомиргород...........................................10

Добро,любов,дружба................................11

Віночок козацьких пісень........................12

Водограй вікторин.....................................14

Список використаних джерел.................16
Вступне слово
З нагоди свят Покрови Божої Матері, Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України, Олександрійський професійний
аграрний ліцей долучився до участі у створенні електронної книги «Козацькими шляхами Кіровоградщини».
    Дане видання висвітлює традиції і звичаї українського козацтва нашого регіону.
Користувачі книги, мають змогу дізнатися про життя, побут і традиції славетних козаків в різних регіонах нашого краю, ознайомитися з Віночком козацьких пісень, розв’язати Водограй вікторин даної тематики.
      Головна тема цієї книги полягає у тому,що ДОБРО,ЛЮБОВ,ДРУЖБА-завжди перемагає зло і негаразди !
3
ЗОЛОТІ СТОРІНКИ ДАЛЕКИХ ЕПОХ
Наша культура започаткована надзвичайно давно. У 1616 році маємо започатковану вищу освіту в Україні, а в Росії - це було темне царство; російські царі цього періоду навіть не вміли підписатися, були безграмотними і на документах державної ваги ставили хрестики. В 1654 році сірійський представник вищого духовенства Павло Алепський, подорожуючи через Умань до Києва, на території теперішнього Маловисківського району, був приємно вражений, як дорослі і діти молилися, добре співали, всі вміли читати. А через 200 років, за переписом 1883 року, в Малій Висці з 3061 селянина лише 28 уміли читати і писати, письменних жінок зовсім не було. Так російський царизм „дбав” про добробут і культуру українського народу.
4
Виникнення козацтва.
Петро Алепський
ОЛЕКСАНДРІЯ
 Друге за величиною місто області – Олександрія. Перші відомості про нього належать до 1751р. Виникло воно на території Дикого поля. За ім’ям засновника козака Уса, спочатку називалося Усівкою (його предок Ус значиться у першому козацькому реєстрі 1581р). Після створення в 1752 р. Нової Сербії населений пункт став укріпленням і почав називатися Бечея, або Беча (вона нагадувала новим мешканцям – сербам про місцевість, звідки вони прийшли). Шанець Бечея був тоді оперезаний глибоким ровом і обнесений високими земляними валами. В 1784 р. укріплення Бечея стало повітовим містом з назвою Олександрійськ (на честь великого князя Олександра), а пізніше отримало сучасну назву. За часів Січі засновано Андріївну, Вогнівку, Голованівку (Бекша), Дівоче поле, Звенигородку, Косівку, Червонокам’янку.
Олександрія | Недалечко
Олександрійський театр
5
с. ПОПЕЛЬНАСТЕ
Особлива біографія у Попельнастого. У письмових джерелах село згадується вперше 1765р. На території села у балці Княжі Байраки 2 травня 1648р. відбулася історична битва часів визвольної війни 1648-1654 років. Війська Богдана Хмельницького тут здобули першу перемогу над поляками, яскраво описану в літописі Григорія Грабянки. У тій битві „все польськоє військо єдино мечем убієнно, а другоє в плін... заведено”- пише літописець. В історію ця битва увійшла під назвою Жовтоводської, бо відбулася в урочищі Жовті Води. Ніякого відношення до сучасного міста Жовті Води Дніпропетровської області битва не має.
6
Попельнасте. Ріка життя
Пам'ятник
Т.Г. Шевченку,
с. Попельнасте
PrevNext