Loading...
Плани-конспекти уроків, 1-2 класLoading...



Тема уроку: «Ознайомлення з числом і цифрою 3»
Мета уроку: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Мета уроку: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1.Лічба
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок
I. Організаційний момент.
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1.Лічба
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок
Має безліч гілочок.
І на них несе грибочки
Для синочка і для дочки.
Хто з Вас, діти, порахує,
Марно часу не змарнує?
Порахує всі грибочки,
Всі, що знайдені в гайочку
Працьовитим їжачком,
Гарним татком і добрячком?
Діти рахують грибочки на гілочках їжачка.
2. Вправа «Розстав за порядком»
На грибках у їжачка
Цифри є – один і два.
Ви їх правильно поставте.
За порядком їх розставте.
Діти розставляють грибочки за порядком.
- Поясніть, чому Ви так думаєте?
І на них несе грибочки
Для синочка і для дочки.
Хто з Вас, діти, порахує,
Марно часу не змарнує?
Порахує всі грибочки,
Всі, що знайдені в гайочку
Працьовитим їжачком,
Гарним татком і добрячком?
Діти рахують грибочки на гілочках їжачка.
2. Вправа «Розстав за порядком»
На грибках у їжачка
Цифри є – один і два.
Ви їх правильно поставте.
За порядком їх розставте.
Діти розставляють грибочки за порядком.
- Поясніть, чому Ви так думаєте?

2.Цікаві завдання, ігри.
Гра «Будь уважний»
Скільки вушок у зайців? (Два)
Скільки крил у горобців? (Два)
Скільки ніг у гусака? (Дві)
Скільки вух у борсука? (Два)
Скільки рук у Попелюшки? (Дві)
Скільки п’ятачків у Хрюшки? (Один).
III. Ознайомлення з новим матеріалом. 1.Оголошення теми уроку.
- В їжачка у добрячка
Два синочки і дочка.
Порахувати б хто хотів
Їжаченяток-дітлахів?
Гра «Будь уважний»
Скільки вушок у зайців? (Два)
Скільки крил у горобців? (Два)
Скільки ніг у гусака? (Дві)
Скільки вух у борсука? (Два)
Скільки рук у Попелюшки? (Дві)
Скільки п’ятачків у Хрюшки? (Один).
III. Ознайомлення з новим матеріалом. 1.Оголошення теми уроку.
- В їжачка у добрячка
Два синочки і дочка.
Порахувати б хто хотів
Їжаченяток-дітлахів?
- То скільки всього малих їжаченят?
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за двійкою. А ще ця цифра має чарівну властивість і часто мандрує казками.
2.Робота із демонстраційним матеріалом (Ознайомлення із числом і цифрою).
Їжачок наш лісом йшов
Ще один грибок знайшов.
До двох додайте ще одного
Скільки грибів стало всього? (Три).
- Три грибочки, які знайшов їжачок, ми позначимо цифрою три.
- Подивіться, як вона виглядає.
- Цю цифру ще називають трійкою.
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за двійкою. А ще ця цифра має чарівну властивість і часто мандрує казками.
2.Робота із демонстраційним матеріалом (Ознайомлення із числом і цифрою).
Їжачок наш лісом йшов
Ще один грибок знайшов.
До двох додайте ще одного
Скільки грибів стало всього? (Три).
- Три грибочки, які знайшов їжачок, ми позначимо цифрою три.
- Подивіться, як вона виглядає.
- Цю цифру ще називають трійкою.