Плани-конспекти уроків, 1-2 клас
Тема уроку: «Ознайомлення з числом і цифрою 3»
Мета уроку: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Мета уроку: формувати поняття про число і цифру 3; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 3;
формувати в учнів навички лічби;
розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати вміння милуватися красою довкілля і зберігати його.
Обладнання: набірні полотна, конструктор LEGO.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1.Лічба
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок
I. Організаційний момент.
- Діти, бажаю Вам доброго ранку!
Вам посміхається сонце на ганку.
Усмішку щиру і я вам дарую.
Разом до знань йти усім пропоную.
- Доброго дня, діти! Ми розпочинаємо урок математики.
- Щоб налаштуватися на плідну роботу, повторимо нашу примовку.
Щоб знання чудові мати,
Треба гарно працювати.
Треба всім налаштуватись
І труднощів не боятись.
Тож сідаємо рівненько,
Зосередились гарненько.
II. Повторення вивченого матеріалу.
1.Лічба
- Кого ми бачимо на малюночку?
Цей веселий їжачок
Loading...
Має безліч гілочок.І на них несе грибочки
Для синочка і для дочки.
Хто з Вас, діти, порахує,
Марно часу не змарнує?
Порахує всі грибочки,
Всі, що знайдені в гайочку
Працьовитим їжачком,
Гарним татком і добрячком?
Діти рахують грибочки на гілочках їжачка.
2. Вправа «Розстав за порядком»
На грибках у їжачка
Цифри є – один і два.
Ви їх правильно поставте.
За порядком їх розставте.
Діти розставляють грибочки за порядком.
- Поясніть, чому Ви так думаєте?
Loading...
Loading...
2.Цікаві завдання, ігри. Гра «Будь уважний»
Скільки вушок у зайців? (Два)
Скільки крил у горобців? (Два)
Скільки ніг у гусака? (Дві)
Скільки вух у борсука? (Два)
Скільки рук у Попелюшки? (Дві)
Скільки п’ятачків у Хрюшки? (Один).
III. Ознайомлення з новим матеріалом. 1.Оголошення теми уроку.
- В їжачка у добрячка
Два синочки і дочка.
Порахувати б хто хотів
Їжаченяток-дітлахів?
- То скільки всього малих їжаченят?
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за двійкою. А ще ця цифра має чарівну властивість і часто мандрує казками.
2.Робота із демонстраційним матеріалом (Ознайомлення із числом і цифрою).
Їжачок наш лісом йшов
Ще один грибок знайшов.
До двох додайте ще одного
Скільки грибів стало всього? (Три).
- Три грибочки, які знайшов їжачок, ми позначимо цифрою три.
- Подивіться, як вона виглядає.
- Цю цифру ще називають трійкою.
- Сьогодні ми познайомимося з цифрою, яка допоможе позначити цю кількість. В числовому ряду вона йде одразу за двійкою. А ще ця цифра має чарівну властивість і часто мандрує казками.
2.Робота із демонстраційним матеріалом (Ознайомлення із числом і цифрою).
Їжачок наш лісом йшов
Ще один грибок знайшов.
До двох додайте ще одного
Скільки грибів стало всього? (Три).
- Три грибочки, які знайшов їжачок, ми позначимо цифрою три.
- Подивіться, як вона виглядає.
- Цю цифру ще називають трійкою.
Технологія «Асоціативний кущ»
- - Назвіть, яких предметів у класі по три.
- - Які речі в природі мають три складові?
- - Число три позначається цифрою 3.
Утворення числа 3 за малюнками
- Дітки, швидше, не баріться,
На малюнки подивіться.
Хто знайшов предмети три,
Руку швидше підійми.
- Скільки грибочків у їжачка?
- Скільки жовтих листочків на малюнку?
- Скільки жолудів на гілочці?
- Де предметів менше, ніж три?
- - Назвіть, яких предметів у класі по три.
- - Які речі в природі мають три складові?
- - Число три позначається цифрою 3.
Утворення числа 3 за малюнками
- Дітки, швидше, не баріться,
На малюнки подивіться.
Хто знайшов предмети три,
Руку швидше підійми.
- Скільки грибочків у їжачка?
- Скільки жовтих листочків на малюнку?
- Скільки жолудів на гілочці?
- Де предметів менше, ніж три?
3. Робота з індивідуальним матеріалом.
Гра «Згрупуй».
У кожного учня набір геометричних фігур: 1 круг, 2 квадрати, 3 трикутники.
- Згрупуйте фігури так, щоб дістати 3, 2, 1.
3. Фронтальна робота.
а) Утворення числа 3 додаванням одного предмета до попереднього числа будь-яких предметів.
Гра «Згрупуй».
У кожного учня набір геометричних фігур: 1 круг, 2 квадрати, 3 трикутники.
- Згрупуйте фігури так, щоб дістати 3, 2, 1.
3. Фронтальна робота.
а) Утворення числа 3 додаванням одного предмета до попереднього числа будь-яких предметів.
Хором – 3 це: 1 і 1 і 1; 2 і 1; 1 і 2.
Фізкультхвилинка.
Ви втомилися, малята?
Будемо відпочивати.
Фізкультхвилинка.
Ви втомилися, малята?
Будемо відпочивати.
Трійка ж, хлопчики й дівчата,
Буде нами керувати.
Ручки вгору ми підняли,
Ними тричі помахали.
Руки вниз ми опустили,
Тричі голову схилили.
Тричі нахилились гарно,
Тричі покрутились вправно,
Тричі дружно всі присіли
І за парту тихо сіли.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
4.Робота з підручником
1. Що зображено на кожному малюнку?
Фізкультхвилинка.
-Щоб у зошиті сміло працювати, потрібно нам пальчики розім’яти. У вишневому садочку, (поворушити пальчиками)
Буде нами керувати.
Ручки вгору ми підняли,
Ними тричі помахали.
Руки вниз ми опустили,
Тричі голову схилили.
Тричі нахилились гарно,
Тричі покрутились вправно,
Тричі дружно всі присіли
І за парту тихо сіли.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
4.Робота з підручником
1. Що зображено на кожному малюнку?
Фізкультхвилинка.
-Щоб у зошиті сміло працювати, потрібно нам пальчики розім’яти. У вишневому садочку, (поворушити пальчиками)
Зашуршало щось в куточку. (потерти рука об руку) Показався чорний ніс, (вказівними пальцями торкнутися носика)
Звір колючок нам приніс. (стиснути дві руки, піднявши пальці) Це ж веселий їжачок, (показати посмішку)
Пробирався крізь вишнячок. («ходити» пальчиками по столу) 5.Робота у зошиті.
- Розгляньте цифру 3.
Раз гачок і два гачок,
А між ними - язичок.
Цифра нас зачарувала.
Трійка, ми тебе впізнали.
- А ще кого нагадує ця цифра?
- Зі скількох елементів складається цифра 3? - Які це елементи?
- Ну, а зараз ми, малята,
Трійку будемо писати.
- Цифра 3 складається з двох елементів:
Звір колючок нам приніс. (стиснути дві руки, піднявши пальці) Це ж веселий їжачок, (показати посмішку)
Пробирався крізь вишнячок. («ходити» пальчиками по столу) 5.Робота у зошиті.
- Розгляньте цифру 3.
Раз гачок і два гачок,
А між ними - язичок.
Цифра нас зачарувала.
Трійка, ми тебе впізнали.
- А ще кого нагадує ця цифра?
- Зі скількох елементів складається цифра 3? - Які це елементи?
- Ну, а зараз ми, малята,
Трійку будемо писати.
- Цифра 3 складається з двох елементів: