Book Creator

Чорнобиль не має часу

by Юлія Барсук

Pages 6 and 7 of 17

Loading...
Пожежа в Уіндскейлі
Проте не тільки в Радянському Союзі інформацію про аварії замовчували. У тому ж 1957 році на атомному комплексі "Селлафілд" з виробництва збройового плутонію сталася пожежа. Евакуації місцевих жителів не проводили. Точне число жертв невідомо, оскільки влада намагалися приховати катастрофу. За сьогоднішніми підрахунками, за роки після аварії від опромінення померло близько 240 осіб.
Loading...
Loading...
Loading...
Уральська
Киштимський аварія - перша радіаційна аварія в СРСР. Вона відбулася в 1957 році в закритому місті Челябінськ-40, на Уралі, а свою назву отримала від самого найближчого міста - Киштим.
Loading...
Loading...
Loading...
На хімкомбінаті "Маяк" вибухнула ємність з радіоактивними відходами. 80 кубометрів отрути було викинуто в атмосферу. На висоті двох кілометрів вони створили хмару, яку вітер поніс на схід і створив Східно-Уральський радіоактивний слід. Він розтягнувся на 23 тис. кв. км і охопив територію, де живуть 300 тис. людей. У зоні радіаційного забруднення виявилися більше 200 населених пунктів у трьох областях.
Loading...
З найбільш забруднених районів відселили 23 села, але про аварію жителі Союзу нічого не дізналися. Газета Челябінська назвала мерехтливий радіоактивний стовп диму і пилу в повітрі північним сяйвом.
Loading...